Bedrijven in de gemeente Lessines: cijfers uit de KBO

In de gemeente Lessines, in de provincie Henegouwen, zijn 795 rechtspersonen en 1.954 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 19,0 jaar oud, en 23,4% heeft geen NACEBEL-code. Bij 548 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 12 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

Lessines heet in het andere landsdeel ook Lessen.

De cijfers van alle 6 postcodes van Lessines zijn hier samengeteld.

795

rechtspersonen met maatschappelijk adres

1.954

vestigingen

19,0 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

177 (23,4%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

548 (28,0%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

12 (0,6%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Lessines op de kaart van de provincie Henegouwen

Lessines staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Lessines te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 19,2–22,5
  2. 22,5–24,5
  3. 24,5–25,2
  4. 25,2–27,1
  5. 27,1–36,1

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcodes in Lessines

Lessines heeft 6 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcodes in Lessines
7860 Lessines35521,3 jaar30,7%22,6%0,4%
7861 Wannebecq5917,6 jaar16,9%33,8%1,3%
7862 Ogy3416,7 jaar20,6%32,2%0,0%
7863 Ghoy5117,0 jaar7,8%34,0%0,7%
7864 Deux-Acren13820,8 jaar25,0%32,8%0,8%
7866 Ollignies15814,1 jaar15,0%28,8%0,7%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Lessines?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1879.

  1. Jonger dan 1 jaar4,5% · 36
  2. 1 tot 5 jaar19,6% · 156
  3. 5 tot 10 jaar15,8% · 126
  4. 10 tot 20 jaar24,5% · 195
  5. 20 tot 50 jaar28,4% · 226
  6. 50 jaar of ouder7,0% · 56

Welke rechtsvormen zijn er in Lessines?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV20,0% · 380
  2. BVBA2,3% · 43
  3. NV2,2% · 42
  4. vzw7,2% · 136
  5. VME1,8% · 34
  6. Coöperatieve vennootschap0,5% · 10
  7. Commanditaire vennootschap1,8% · 34
  8. VOF0,5% · 10
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid0,7% · 14
  10. BTW-eenheid0,3% · 6
  11. Stichting0,4% · 7
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)1,5% · 29
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)60,8% · 1.155

Lessines vergeleken met de provincie Henegouwen, het Waals Gewest en België

Lessines vergeleken met de provincie Henegouwen, het Waals Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Lessines19,0 jaar23,4%28,0%0,6%
Provincie Henegouwen18,7 jaar19,5%23,4%0,6%
Waals Gewest18,2 jaar20,0%24,0%0,6%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Lessines

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Lessines?

In Lessines staan 795 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 1.954 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Lessines?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Lessines 19,0 jaar oud (België: 17,5 jaar). 7,0% bestaat al 50 jaar of langer en 24,2% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Lessines hebben geen NACEBEL-code?

177 van de 755 rechtspersonen in Lessines (23,4%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Lessines hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Lessines hebben 548 van de 1.954 vestigingen (28,0%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Lessines hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Lessines hebben 12 van de 1.954 vestigingen (0,6%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Lessines? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Henegouwen

Meer statistieken

Begrippen