Bedrijven in de gemeente Montigny-le-Tilleul: cijfers uit de KBO
In de gemeente Montigny-le-Tilleul, in de provincie Henegouwen, zijn 744 rechtspersonen en 1.380 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 16,9 jaar oud, en 18,1% heeft geen NACEBEL-code. Bij 311 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 9 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
De cijfers van alle 2 postcodes van Montigny-le-Tilleul zijn hier samengeteld.
744
rechtspersonen met maatschappelijk adres
1.380
vestigingen
16,9 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
128 (18,1%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
311 (22,5%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
9 (0,7%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Montigny-le-Tilleul op de kaart van de provincie Henegouwen
Montigny-le-Tilleul staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Montigny-le-Tilleul te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 19,2–22,5
- 22,5–24,5
- 24,5–25,2
- 25,2–27,1
- 27,1–36,1
Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcodes in Montigny-le-Tilleul
Montigny-le-Tilleul heeft 2 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 6110 Montignies-le-Tilleul | 657 | 16,7 jaar | 17,7% | 22,6% | 0,6% |
|---|---|---|---|---|---|
| 6111 Landelies | 87 | 18,7 jaar | 20,5% | 21,7% | 1,3% |
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Montigny-le-Tilleul?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1898.
- Jonger dan 1 jaar5,8% · 43
- 1 tot 5 jaar20,6% · 153
- 5 tot 10 jaar19,0% · 141
- 10 tot 20 jaar22,6% · 168
- 20 tot 50 jaar27,0% · 201
- 50 jaar of ouder5,1% · 38
Welke rechtsvormen zijn er in Montigny-le-Tilleul?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV29,8% · 415
- BVBA2,9% · 40
- NV2,5% · 35
- vzw6,2% · 86
- VME2,2% · 30
- Coöperatieve vennootschap0,9% · 13
- Commanditaire vennootschap1,9% · 27
- VOF0,6% · 9
- Zonder rechtspersoonlijkheid0,9% · 12
- BTW-eenheid0,4% · 5
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,7% · 10
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)51,1% · 712
Montigny-le-Tilleul vergeleken met de provincie Henegouwen, het Waals Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Montigny-le-Tilleul | 16,9 jaar | 18,1% | 22,5% | 0,7% |
| Provincie Henegouwen | 18,7 jaar | 19,5% | 23,4% | 0,6% |
| Waals Gewest | 18,2 jaar | 20,0% | 24,0% | 0,6% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Montigny-le-Tilleul
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Montigny-le-Tilleul?
In Montigny-le-Tilleul staan 744 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 1.380 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Montigny-le-Tilleul?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Montigny-le-Tilleul 16,9 jaar oud (België: 17,5 jaar). 5,1% bestaat al 50 jaar of langer en 26,3% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Montigny-le-Tilleul hebben geen NACEBEL-code?
128 van de 709 rechtspersonen in Montigny-le-Tilleul (18,1%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Montigny-le-Tilleul hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Montigny-le-Tilleul hebben 311 van de 1.380 vestigingen (22,5%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Montigny-le-Tilleul hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Montigny-le-Tilleul hebben 9 van de 1.380 vestigingen (0,7%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Montigny-le-Tilleul? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie Henegouwen
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie