Bedrijven in de gemeente Morlanwelz: cijfers uit de KBO

In de gemeente Morlanwelz, in de provincie Henegouwen, zijn 835 rechtspersonen en 1.794 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 18,6 jaar oud, en 22,2% heeft geen NACEBEL-code. Bij 386 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 10 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle 2 postcodes van Morlanwelz zijn hier samengeteld.

835

rechtspersonen met maatschappelijk adres

1.794

vestigingen

18,6 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

168 (22,2%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

386 (21,5%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

10 (0,6%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Morlanwelz op de kaart van de provincie Henegouwen

Morlanwelz staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Morlanwelz te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 19,2–22,5
  2. 22,5–24,5
  3. 24,5–25,2
  4. 25,2–27,1
  5. 27,1–36,1

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcodes in Morlanwelz

Morlanwelz heeft 2 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcodes in Morlanwelz
7140 Morlanwelz-Mariemont46420,7 jaar23,1%18,9%0,4%
7141 Carnières37116,0 jaar21,1%24,4%0,7%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Morlanwelz?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1897.

  1. Jonger dan 1 jaar8,3% · 69
  2. 1 tot 5 jaar21,3% · 178
  3. 5 tot 10 jaar15,0% · 125
  4. 10 tot 20 jaar19,2% · 160
  5. 20 tot 50 jaar29,6% · 247
  6. 50 jaar of ouder6,7% · 56

Welke rechtsvormen zijn er in Morlanwelz?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV23,1% · 424
  2. BVBA2,1% · 38
  3. NV2,2% · 40
  4. vzw5,7% · 104
  5. VME4,3% · 78
  6. Coöperatieve vennootschap0,9% · 17
  7. Commanditaire vennootschap1,5% · 27
  8. VOF0,4% · 7
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid1,2% · 22
  10. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)1,1% · 21
  11. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)57,6% · 1.056

Morlanwelz vergeleken met de provincie Henegouwen, het Waals Gewest en België

Morlanwelz vergeleken met de provincie Henegouwen, het Waals Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Morlanwelz18,6 jaar22,2%21,5%0,6%
Provincie Henegouwen18,7 jaar19,5%23,4%0,6%
Waals Gewest18,2 jaar20,0%24,0%0,6%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Morlanwelz

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Morlanwelz?

In Morlanwelz staan 835 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 1.794 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Morlanwelz?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Morlanwelz 18,6 jaar oud (België: 17,5 jaar). 6,7% bestaat al 50 jaar of langer en 29,6% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Morlanwelz hebben geen NACEBEL-code?

168 van de 757 rechtspersonen in Morlanwelz (22,2%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Morlanwelz hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Morlanwelz hebben 386 van de 1.794 vestigingen (21,5%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Morlanwelz hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Morlanwelz hebben 10 van de 1.794 vestigingen (0,6%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Morlanwelz? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Henegouwen

Meer statistieken

Begrippen