Bedrijven in de gemeente Rotselaar: cijfers uit de KBO
In de gemeente Rotselaar, in de provincie Vlaams-Brabant, zijn 1.658 rechtspersonen en 2.557 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 13,6 jaar oud, en 9,6% heeft geen NACEBEL-code. Bij 841 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 38 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
De cijfers van alle 3 postcodes van Rotselaar zijn hier samengeteld.
1.658
rechtspersonen met maatschappelijk adres
2.557
vestigingen
13,6 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
150 (9,6%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
841 (32,9%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
38 (1,5%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Rotselaar op de kaart van de provincie Vlaams-Brabant
Rotselaar staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Rotselaar te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 24,0–28,5
- 28,5–30,3
- 30,3–31,6
- 31,6–33,0
- 33,0–38,9
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcodes in Rotselaar
Rotselaar heeft 3 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 3110 Rotselaar | 965 | 14,2 jaar | 10,1% | 32,4% | 1,5% |
|---|---|---|---|---|---|
| 3111 Wezemaal | 363 | 13,6 jaar | 8,4% | 32,3% | 1,4% |
| 3118 Werchter | 330 | 12,0 jaar | 9,4% | 34,9% | 1,5% |
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Rotselaar?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1951.
- Jonger dan 1 jaar5,6% · 93
- 1 tot 5 jaar24,6% · 408
- 5 tot 10 jaar23,0% · 381
- 10 tot 20 jaar22,4% · 371
- 20 tot 50 jaar22,7% · 377
- 50 jaar of ouder1,7% · 28
Welke rechtsvormen zijn er in Rotselaar?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV34,9% · 932
- BVBA2,6% · 69
- NV2,7% · 71
- vzw6,5% · 173
- VME3,4% · 90
- Coöperatieve vennootschap0,2% · 5
- Commanditaire vennootschap6,4% · 172
- VOF1,9% · 50
- Zonder rechtspersoonlijkheid1,0% · 28
- BTW-eenheid0,4% · 10
- Stichting0,1% · 4
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,4% · 10
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)39,5% · 1.054
Rotselaar vergeleken met de provincie Vlaams-Brabant, het Vlaams Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Rotselaar | 13,6 jaar | 9,6% | 32,9% | 1,5% |
| Provincie Vlaams-Brabant | 15,2 jaar | 11,6% | 29,9% | 1,6% |
| Vlaams Gewest | 16,3 jaar | 11,0% | 29,9% | 1,8% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Rotselaar
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Rotselaar?
In Rotselaar staan 1.658 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 2.557 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Rotselaar?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Rotselaar 13,6 jaar oud (België: 17,5 jaar). 1,7% bestaat al 50 jaar of langer en 30,2% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Rotselaar hebben geen NACEBEL-code?
150 van de 1.558 rechtspersonen in Rotselaar (9,6%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Rotselaar hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Rotselaar hebben 841 van de 2.557 vestigingen (32,9%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Rotselaar hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Rotselaar hebben 38 van de 2.557 vestigingen (1,5%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Rotselaar? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie Vlaams-Brabant
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie