Bedrijven in de gemeente Rotselaar: cijfers uit de KBO

In de gemeente Rotselaar, in de provincie Vlaams-Brabant, zijn 1.658 rechtspersonen en 2.557 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 13,6 jaar oud, en 9,6% heeft geen NACEBEL-code. Bij 841 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 38 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle 3 postcodes van Rotselaar zijn hier samengeteld.

1.658

rechtspersonen met maatschappelijk adres

2.557

vestigingen

13,6 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

150 (9,6%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

841 (32,9%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

38 (1,5%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Rotselaar op de kaart van de provincie Vlaams-Brabant

Rotselaar staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Rotselaar te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 24,0–28,5
  2. 28,5–30,3
  3. 30,3–31,6
  4. 31,6–33,0
  5. 33,0–38,9

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcodes in Rotselaar

Rotselaar heeft 3 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcodes in Rotselaar
3110 Rotselaar96514,2 jaar10,1%32,4%1,5%
3111 Wezemaal36313,6 jaar8,4%32,3%1,4%
3118 Werchter33012,0 jaar9,4%34,9%1,5%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Rotselaar?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1951.

  1. Jonger dan 1 jaar5,6% · 93
  2. 1 tot 5 jaar24,6% · 408
  3. 5 tot 10 jaar23,0% · 381
  4. 10 tot 20 jaar22,4% · 371
  5. 20 tot 50 jaar22,7% · 377
  6. 50 jaar of ouder1,7% · 28

Welke rechtsvormen zijn er in Rotselaar?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV34,9% · 932
  2. BVBA2,6% · 69
  3. NV2,7% · 71
  4. vzw6,5% · 173
  5. VME3,4% · 90
  6. Coöperatieve vennootschap0,2% · 5
  7. Commanditaire vennootschap6,4% · 172
  8. VOF1,9% · 50
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid1,0% · 28
  10. BTW-eenheid0,4% · 10
  11. Stichting0,1% · 4
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,4% · 10
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)39,5% · 1.054

Rotselaar vergeleken met de provincie Vlaams-Brabant, het Vlaams Gewest en België

Rotselaar vergeleken met de provincie Vlaams-Brabant, het Vlaams Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Rotselaar13,6 jaar9,6%32,9%1,5%
Provincie Vlaams-Brabant15,2 jaar11,6%29,9%1,6%
Vlaams Gewest16,3 jaar11,0%29,9%1,8%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Rotselaar

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Rotselaar?

In Rotselaar staan 1.658 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 2.557 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Rotselaar?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Rotselaar 13,6 jaar oud (België: 17,5 jaar). 1,7% bestaat al 50 jaar of langer en 30,2% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Rotselaar hebben geen NACEBEL-code?

150 van de 1.558 rechtspersonen in Rotselaar (9,6%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Rotselaar hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Rotselaar hebben 841 van de 2.557 vestigingen (32,9%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Rotselaar hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Rotselaar hebben 38 van de 2.557 vestigingen (1,5%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Rotselaar? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Vlaams-Brabant

Meer statistieken

Begrippen