Bedrijven in de gemeente Thuin: cijfers uit de KBO
In de gemeente Thuin, in de provincie Henegouwen, zijn 1.066 rechtspersonen en 2.090 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 18,4 jaar oud, en 19,6% heeft geen NACEBEL-code. Bij 454 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 13 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
De cijfers van alle 6 postcodes van Thuin zijn hier samengeteld.
1.066
rechtspersonen met maatschappelijk adres
2.090
vestigingen
18,4 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
197 (19,6%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
454 (21,7%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
13 (0,6%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Thuin op de kaart van de provincie Henegouwen
Thuin staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Thuin te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 19,2–22,5
- 22,5–24,5
- 24,5–25,2
- 25,2–27,1
- 27,1–36,1
Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcodes in Thuin
Thuin heeft 6 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 6530 Thuin / Leers-et-Fosteau | 485 | 19,4 jaar | 26,5% | 19,1% | 1,0% |
|---|---|---|---|---|---|
| 6531 Biesme-sous-Thuin | 42 | 16,8 jaar | 12,2% | 30,3% | 1,3% |
| 6532 Ragnies | 42 | 17,5 jaar | 23,8% | 19,4% | 0,0% |
| 6533 Biercée | 51 | 13,4 jaar | 11,8% | 25,0% | 1,4% |
| 6534 Gozée | 301 | 17,7 jaar | 13,1% | 22,8% | 0,2% |
| 6536 Thuillies | 145 | 18,8 jaar | 14,1% | 24,2% | 0,0% |
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Thuin?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1923.
- Jonger dan 1 jaar6,8% · 72
- 1 tot 5 jaar18,3% · 195
- 5 tot 10 jaar16,0% · 171
- 10 tot 20 jaar22,3% · 238
- 20 tot 50 jaar30,5% · 325
- 50 jaar of ouder6,1% · 65
Welke rechtsvormen zijn er in Thuin?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV26,7% · 563
- BVBA1,9% · 40
- NV2,7% · 56
- vzw7,4% · 156
- VME2,8% · 59
- Coöperatieve vennootschap1,3% · 28
- Commanditaire vennootschap1,4% · 29
- VOF0,5% · 10
- Zonder rechtspersoonlijkheid1,6% · 33
- BTW-eenheid0,1% · 3
- Stichting0,2% · 5
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)1,2% · 26
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)52,1% · 1.097
Thuin vergeleken met de provincie Henegouwen, het Waals Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Thuin | 18,4 jaar | 19,6% | 21,7% | 0,6% |
| Provincie Henegouwen | 18,7 jaar | 19,5% | 23,4% | 0,6% |
| Waals Gewest | 18,2 jaar | 20,0% | 24,0% | 0,6% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Thuin
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Thuin?
In Thuin staan 1.066 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 2.090 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Thuin?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Thuin 18,4 jaar oud (België: 17,5 jaar). 6,1% bestaat al 50 jaar of langer en 25,0% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Thuin hebben geen NACEBEL-code?
197 van de 1.003 rechtspersonen in Thuin (19,6%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Thuin hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Thuin hebben 454 van de 2.090 vestigingen (21,7%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Thuin hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Thuin hebben 13 van de 2.090 vestigingen (0,6%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Thuin? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie Henegouwen
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie