Bedrijven in de gemeente Thuin: cijfers uit de KBO

In de gemeente Thuin, in de provincie Henegouwen, zijn 1.066 rechtspersonen en 2.090 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 18,4 jaar oud, en 19,6% heeft geen NACEBEL-code. Bij 454 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 13 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle 6 postcodes van Thuin zijn hier samengeteld.

1.066

rechtspersonen met maatschappelijk adres

2.090

vestigingen

18,4 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

197 (19,6%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

454 (21,7%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

13 (0,6%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Thuin op de kaart van de provincie Henegouwen

Thuin staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Thuin te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 19,2–22,5
  2. 22,5–24,5
  3. 24,5–25,2
  4. 25,2–27,1
  5. 27,1–36,1

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcodes in Thuin

Thuin heeft 6 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcodes in Thuin
6530 Thuin / Leers-et-Fosteau48519,4 jaar26,5%19,1%1,0%
6531 Biesme-sous-Thuin4216,8 jaar12,2%30,3%1,3%
6532 Ragnies4217,5 jaar23,8%19,4%0,0%
6533 Biercée5113,4 jaar11,8%25,0%1,4%
6534 Gozée30117,7 jaar13,1%22,8%0,2%
6536 Thuillies14518,8 jaar14,1%24,2%0,0%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Thuin?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1923.

  1. Jonger dan 1 jaar6,8% · 72
  2. 1 tot 5 jaar18,3% · 195
  3. 5 tot 10 jaar16,0% · 171
  4. 10 tot 20 jaar22,3% · 238
  5. 20 tot 50 jaar30,5% · 325
  6. 50 jaar of ouder6,1% · 65

Welke rechtsvormen zijn er in Thuin?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV26,7% · 563
  2. BVBA1,9% · 40
  3. NV2,7% · 56
  4. vzw7,4% · 156
  5. VME2,8% · 59
  6. Coöperatieve vennootschap1,3% · 28
  7. Commanditaire vennootschap1,4% · 29
  8. VOF0,5% · 10
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid1,6% · 33
  10. BTW-eenheid0,1% · 3
  11. Stichting0,2% · 5
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)1,2% · 26
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)52,1% · 1.097

Thuin vergeleken met de provincie Henegouwen, het Waals Gewest en België

Thuin vergeleken met de provincie Henegouwen, het Waals Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Thuin18,4 jaar19,6%21,7%0,6%
Provincie Henegouwen18,7 jaar19,5%23,4%0,6%
Waals Gewest18,2 jaar20,0%24,0%0,6%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Thuin

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Thuin?

In Thuin staan 1.066 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 2.090 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Thuin?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Thuin 18,4 jaar oud (België: 17,5 jaar). 6,1% bestaat al 50 jaar of langer en 25,0% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Thuin hebben geen NACEBEL-code?

197 van de 1.003 rechtspersonen in Thuin (19,6%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Thuin hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Thuin hebben 454 van de 2.090 vestigingen (21,7%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Thuin hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Thuin hebben 13 van de 2.090 vestigingen (0,6%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Thuin? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Henegouwen

Meer statistieken

Begrippen