Bedrijven in de provincie Henegouwen: cijfers per gemeente
In de provincie Henegouwen zijn 73.864 rechtspersonen en 155.044 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 18,7 jaar oud, 19,5% heeft geen NACEBEL-code en bij 23,4% van de vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten, bij 0,6% meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
73.864
rechtspersonen met maatschappelijk adres
155.044
vestigingen
18,7 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
13.191 (19,5%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
36.347 (23,4%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
856 (0,6%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Aandachtspunten en rechtsvormen per gemeente in de provincie Henegouwen
Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm en wijs een gemeente aan voor het aandeel ter plaatse, vergeleken met België. Een klik opent de pagina van de gemeente, met dezelfde keuze.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 19,2–22,5
- 22,5–24,5
- 24,5–25,2
- 25,2–27,1
- 27,1–36,1
Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Hoe oud zijn de bedrijven in de provincie Henegouwen?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1804.
- Jonger dan 1 jaar6,1% · 4.523
- 1 tot 5 jaar19,8% · 14.616
- 5 tot 10 jaar16,9% · 12.463
- 10 tot 20 jaar22,0% · 16.213
- 20 tot 50 jaar28,7% · 21.179
- 50 jaar of ouder6,6% · 4.865
Welke rechtsvormen zijn er in de provincie Henegouwen?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV24,4% · 36.734
- BVBA2,4% · 3.578
- NV3,1% · 4.677
- vzw6,4% · 9.578
- VME3,8% · 5.695
- Coöperatieve vennootschap0,8% · 1.187
- Commanditaire vennootschap1,3% · 1.956
- VOF0,5% · 820
- Buitenlandse entiteit0,0% · 4
- Zonder rechtspersoonlijkheid1,3% · 1.955
- BTW-eenheid0,4% · 543
- Stichting0,1% · 140
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)1,3% · 1.936
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)54,3% · 81.819
Grootste gemeenten in de provincie Henegouwen
- Charleroi10.858 rechtspersonen
- Mons6.136 rechtspersonen
- Tournai5.674 rechtspersonen
- La Louvière3.553 rechtspersonen
- Mouscron3.405 rechtspersonen
- Ath1.930 rechtspersonen
- Binche1.828 rechtspersonen
- Silly1.714 rechtspersonen
- Soignies1.652 rechtspersonen
- Fleurus1.421 rechtspersonen
- Courcelles1.399 rechtspersonen
- Châtelet1.374 rechtspersonen
Oudste ondernemersbestand
- Charleroi22,0 jaar
- Chimay21,5 jaar
- Erquelinnes21,0 jaar
- Antoing20,7 jaar
- Châtelet20,7 jaar
Jongste ondernemersbestand
- Jurbise13,4 jaar
- Les Bons Villers15,0 jaar
- Pont-à-Celles15,2 jaar
- Anderlues15,8 jaar
- Chapelle-lez-Herlaimont15,8 jaar
Meeste bedrijven zonder NACEBEL
- Sivry-Rance28,4%
- Antoing25,9%
- Péruwelz24,4%
- Colfontaine24,4%
- Farciennes24,3%
Meeste vestigingen met te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Mont-de-l’Enclus36,1%
- Ellezelles31,1%
- Brugelette29,3%
- Le Roeulx28,5%
- Les Bons Villers28,4%
Provincie Henegouwen vergeleken met Waals Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Provincie Henegouwen | 18,7 jaar | 19,5% | 23,4% | 0,6% |
| Waals Gewest | 18,2 jaar | 20,0% | 24,0% | 0,6% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de provincie Henegouwen
+Hoeveel bedrijven zijn er in de provincie Henegouwen?
In de provincie Henegouwen zijn 73.864 actieve rechtspersonen ingeschreven met hun maatschappelijk adres, verspreid over 68 gemeenten, en 155.044 vestigingen.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de provincie Henegouwen?
Gemiddeld 18,7 jaar (België: 17,5 jaar). 6,6% bestaat al 50 jaar of langer.
+Hoeveel bedrijven in de provincie Henegouwen hebben geen NACEBEL-code?
13.191 rechtspersonen (19,5%). In heel België is dat 15,7%.
+Hoeveel vestigingen in de provincie Henegouwen hebben meer dan 5 hoofdactiviteiten?
36.347 van de 155.044 vestigingen (23,4%), tegenover 27,3% in België.
+Hoeveel vestigingen in de provincie Henegouwen hebben meer dan 20 nevenactiviteiten?
856 van de 155.044 vestigingen (0,6%), tegenover 1,3% in België. Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Zoek je ondernemingsnummer op en zie meteen of je binnen de NACEBEL 2025-limiet blijft. Gratis, zonder account.
Alle gemeenten in de provincie Henegouwen
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| Aiseau-Presles2 postcodes | 487 | 18,5 jaar | 18,0% | 23,5% | 1,0% |
|---|---|---|---|---|---|
| Anderlues6150 | 540 | 15,8 jaar | 16,0% | 24,8% | 0,7% |
| Antoing4 postcodes | 351 | 20,7 jaar | 25,9% | 20,8% | 0,1% |
| Ath10 postcodes | 1.930 | 18,5 jaar | 20,8% | 25,6% | 0,5% |
| Beaumont2 postcodes | 402 | 16,6 jaar | 23,1% | 24,5% | 0,5% |
| Beloeil4 postcodes | 765 | 19,6 jaar | 22,1% | 25,8% | 0,5% |
| Bernissart3 postcodes | 534 | 17,6 jaar | 20,0% | 26,9% | 0,2% |
| Binche4 postcodes | 1.828 | 17,9 jaar | 18,7% | 22,5% | 0,4% |
| Boussu2 postcodes | 651 | 16,4 jaar | 18,2% | 21,2% | 0,5% |
| Braine-le-Comte7090 | 1.339 | 16,0 jaar | 16,1% | 27,5% | 0,6% |
| Brugelette4 postcodes | 197 | 17,4 jaar | 21,7% | 29,3% | 0,5% |
| Brunehaut5 postcodes | 350 | 19,4 jaar | 19,9% | 24,8% | 0,2% |
| Celles7760 | 364 | 19,3 jaar | 17,6% | 25,3% | 0,7% |
| Chapelle-lez-Herlaimont7160 | 631 | 15,8 jaar | 16,8% | 22,5% | 0,5% |
| Charleroi14 postcodes | 10.858 | 22,0 jaar | 23,3% | 20,9% | 0,6% |
| Châtelet6200 | 1.374 | 20,7 jaar | 21,9% | 21,6% | 0,8% |
| Chièvres2 postcodes | 349 | 18,0 jaar | 19,8% | 27,7% | 0,7% |
| Chimay6 postcodes | 691 | 21,5 jaar | 21,2% | 25,4% | 0,6% |
| Colfontaine7340 | 537 | 17,8 jaar | 24,4% | 23,0% | 0,4% |
| Comines-Warneton5 postcodes | 723 | 20,1 jaar | 19,2% | 19,2% | 0,5% |
| Courcelles4 postcodes | 1.399 | 18,4 jaar | 17,7% | 25,2% | 1,0% |
| Dour7370 | 608 | 17,2 jaar | 21,0% | 25,6% | 0,7% |
| Ecaussinnes2 postcodes | 573 | 16,2 jaar | 18,4% | 26,0% | 0,5% |
| Ellezelles2 postcodes | 367 | 17,9 jaar | 20,3% | 31,1% | 0,7% |
| Erquelinnes6560 | 394 | 21,0 jaar | 21,5% | 22,4% | 0,4% |
| Estaimpuis2 postcodes | 548 | 18,1 jaar | 18,1% | 24,8% | 0,5% |
| Estinnes7120 | 434 | 18,9 jaar | 18,2% | 26,7% | 0,1% |
| Farciennes6240 | 362 | 19,6 jaar | 24,3% | 23,3% | 0,8% |
| Fleurus5 postcodes | 1.421 | 19,0 jaar | 15,9% | 25,6% | 0,7% |
| Flobecq7880 | 251 | 17,3 jaar | 17,7% | 25,1% | 1,3% |
| Fontaine-l’Evêque3 postcodes | 792 | 18,7 jaar | 18,6% | 25,1% | 0,6% |
| Frameries2 postcodes | 864 | 19,3 jaar | 18,7% | 23,1% | 0,4% |
| Frasnes-lez-Anvaing3 postcodes | 874 | 18,3 jaar | 18,3% | 28,4% | 0,4% |
| Froidchapelle3 postcodes | 241 | 19,5 jaar | 22,2% | 22,3% | 0,2% |
| Gerpinnes4 postcodes | 1.054 | 17,3 jaar | 15,1% | 25,2% | 0,7% |
| Ham-sur-Heure-Nalinnes6120 | 1.139 | 16,4 jaar | 15,0% | 24,6% | 0,3% |
| Hensies2 postcodes | 273 | 18,2 jaar | 19,9% | 28,1% | 0,8% |
| Honnelles7387 | 293 | 18,0 jaar | 22,3% | 27,1% | 0,9% |
| Jurbise7050 | 702 | 13,4 jaar | 13,2% | 28,2% | 0,8% |
| La Louvière2 postcodes | 3.553 | 18,0 jaar | 18,7% | 21,5% | 0,6% |
| Le Roeulx7070 | 604 | 16,7 jaar | 15,4% | 28,5% | 0,8% |
| Lens7870 | 247 | 18,3 jaar | 16,5% | 27,8% | 0,6% |
| Les Bons Villers2 postcodes | 695 | 15,0 jaar | 15,1% | 28,4% | 0,6% |
| Lessines6 postcodes | 795 | 19,0 jaar | 23,4% | 28,0% | 0,6% |
| Leuze-en-Hainaut5 postcodes | 794 | 19,4 jaar | 20,8% | 26,6% | 0,3% |
| Lobbes3 postcodes | 312 | 17,7 jaar | 22,6% | 24,7% | 0,8% |
| Manage7170 | 1.075 | 18,4 jaar | 19,3% | 23,9% | 0,6% |
| Merbes-le-Château6567 | 183 | 18,1 jaar | 17,2% | 24,1% | 0,2% |
| Momignies6 postcodes | 214 | 20,2 jaar | 18,2% | 24,5% | 1,2% |
| Mons13 postcodes | 6.136 | 17,9 jaar | 20,0% | 21,3% | 0,4% |
| Mont-de-l’Enclus7750 | 221 | 17,6 jaar | 10,8% | 36,1% | 1,3% |
| Montigny-le-Tilleul2 postcodes | 744 | 16,9 jaar | 18,1% | 22,5% | 0,7% |
| Morlanwelz2 postcodes | 835 | 18,6 jaar | 22,2% | 21,5% | 0,6% |
| Mouscron3 postcodes | 3.405 | 18,2 jaar | 16,7% | 20,6% | 0,4% |
| Pecq3 postcodes | 394 | 19,7 jaar | 19,0% | 23,0% | 0,4% |
| Péruwelz6 postcodes | 897 | 19,9 jaar | 24,4% | 24,7% | 0,2% |
| Pont-à-Celles2 postcodes | 855 | 15,2 jaar | 15,6% | 27,8% | 0,5% |
| Quaregnon7390 | 629 | 17,5 jaar | 22,1% | 22,6% | 0,4% |
| Quévy2 postcodes | 498 | 17,1 jaar | 19,6% | 25,0% | 0,8% |
| Quiévrain2 postcodes | 278 | 16,6 jaar | 19,5% | 23,5% | 0,3% |
| Rumes3 postcodes | 190 | 19,3 jaar | 22,4% | 23,1% | 0,2% |
| Saint-Ghislain5 postcodes | 1.310 | 17,5 jaar | 18,1% | 24,4% | 0,4% |
| Seneffe2 postcodes | 1.136 | 17,2 jaar | 13,0% | 25,2% | 0,6% |
| Silly2 postcodes | 1.714 | 16,1 jaar | 17,0% | 26,5% | 0,8% |
| Sivry-Rance6470 | 268 | 20,4 jaar | 28,4% | 27,0% | 0,5% |
| Soignies4 postcodes | 1.652 | 17,7 jaar | 17,7% | 25,5% | 0,5% |
| Thuin6 postcodes | 1.066 | 18,4 jaar | 19,6% | 21,7% | 0,6% |
| Tournai20 postcodes | 5.674 | 19,3 jaar | 19,7% | 20,8% | 0,4% |
Oorspronkelijke volgorde
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie