Bedrijven in de provincie Henegouwen: cijfers per gemeente

In de provincie Henegouwen zijn 73.864 rechtspersonen en 155.044 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 18,7 jaar oud, 19,5% heeft geen NACEBEL-code en bij 23,4% van de vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten, bij 0,6% meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

73.864

rechtspersonen met maatschappelijk adres

155.044

vestigingen

18,7 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

13.191 (19,5%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

36.347 (23,4%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

856 (0,6%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Aandachtspunten en rechtsvormen per gemeente in de provincie Henegouwen

Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm en wijs een gemeente aan voor het aandeel ter plaatse, vergeleken met België. Een klik opent de pagina van de gemeente, met dezelfde keuze.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 19,2–22,5
  2. 22,5–24,5
  3. 24,5–25,2
  4. 25,2–27,1
  5. 27,1–36,1

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Hoe oud zijn de bedrijven in de provincie Henegouwen?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1804.

  1. Jonger dan 1 jaar6,1% · 4.523
  2. 1 tot 5 jaar19,8% · 14.616
  3. 5 tot 10 jaar16,9% · 12.463
  4. 10 tot 20 jaar22,0% · 16.213
  5. 20 tot 50 jaar28,7% · 21.179
  6. 50 jaar of ouder6,6% · 4.865

Welke rechtsvormen zijn er in de provincie Henegouwen?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV24,4% · 36.734
  2. BVBA2,4% · 3.578
  3. NV3,1% · 4.677
  4. vzw6,4% · 9.578
  5. VME3,8% · 5.695
  6. Coöperatieve vennootschap0,8% · 1.187
  7. Commanditaire vennootschap1,3% · 1.956
  8. VOF0,5% · 820
  9. Buitenlandse entiteit0,0% · 4
  10. Zonder rechtspersoonlijkheid1,3% · 1.955
  11. BTW-eenheid0,4% · 543
  12. Stichting0,1% · 140
  13. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)1,3% · 1.936
  14. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)54,3% · 81.819

Grootste gemeenten in de provincie Henegouwen

  1. Charleroi10.858 rechtspersonen
  2. Mons6.136 rechtspersonen
  3. Tournai5.674 rechtspersonen
  4. La Louvière3.553 rechtspersonen
  5. Mouscron3.405 rechtspersonen
  6. Ath1.930 rechtspersonen
  7. Binche1.828 rechtspersonen
  8. Silly1.714 rechtspersonen
  9. Soignies1.652 rechtspersonen
  10. Fleurus1.421 rechtspersonen
  11. Courcelles1.399 rechtspersonen
  12. Châtelet1.374 rechtspersonen

Oudste ondernemersbestand

Jongste ondernemersbestand

Meeste bedrijven zonder NACEBEL

Meeste vestigingen met te veel hoofd-NACEBEL-codes

Provincie Henegouwen vergeleken met Waals Gewest en België

Provincie Henegouwen vergeleken met Waals Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Provincie Henegouwen18,7 jaar19,5%23,4%0,6%
Waals Gewest18,2 jaar20,0%24,0%0,6%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de provincie Henegouwen

+Hoeveel bedrijven zijn er in de provincie Henegouwen?

In de provincie Henegouwen zijn 73.864 actieve rechtspersonen ingeschreven met hun maatschappelijk adres, verspreid over 68 gemeenten, en 155.044 vestigingen.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de provincie Henegouwen?

Gemiddeld 18,7 jaar (België: 17,5 jaar). 6,6% bestaat al 50 jaar of langer.

+Hoeveel bedrijven in de provincie Henegouwen hebben geen NACEBEL-code?

13.191 rechtspersonen (19,5%). In heel België is dat 15,7%.

+Hoeveel vestigingen in de provincie Henegouwen hebben meer dan 5 hoofdactiviteiten?

36.347 van de 155.044 vestigingen (23,4%), tegenover 27,3% in België.

+Hoeveel vestigingen in de provincie Henegouwen hebben meer dan 20 nevenactiviteiten?

856 van de 155.044 vestigingen (0,6%), tegenover 1,3% in België. Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Zoek je ondernemingsnummer op en zie meteen of je binnen de NACEBEL 2025-limiet blijft. Gratis, zonder account.

Alle gemeenten in de provincie Henegouwen

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Alle gemeenten in de provincie Henegouwen
Aiseau-Presles2 postcodes48718,5 jaar18,0%23,5%1,0%
Anderlues615054015,8 jaar16,0%24,8%0,7%
Antoing4 postcodes35120,7 jaar25,9%20,8%0,1%
Ath10 postcodes1.93018,5 jaar20,8%25,6%0,5%
Beaumont2 postcodes40216,6 jaar23,1%24,5%0,5%
Beloeil4 postcodes76519,6 jaar22,1%25,8%0,5%
Bernissart3 postcodes53417,6 jaar20,0%26,9%0,2%
Binche4 postcodes1.82817,9 jaar18,7%22,5%0,4%
Boussu2 postcodes65116,4 jaar18,2%21,2%0,5%
Braine-le-Comte70901.33916,0 jaar16,1%27,5%0,6%
Brugelette4 postcodes19717,4 jaar21,7%29,3%0,5%
Brunehaut5 postcodes35019,4 jaar19,9%24,8%0,2%
Celles776036419,3 jaar17,6%25,3%0,7%
Chapelle-lez-Herlaimont716063115,8 jaar16,8%22,5%0,5%
Charleroi14 postcodes10.85822,0 jaar23,3%20,9%0,6%
Châtelet62001.37420,7 jaar21,9%21,6%0,8%
Chièvres2 postcodes34918,0 jaar19,8%27,7%0,7%
Chimay6 postcodes69121,5 jaar21,2%25,4%0,6%
Colfontaine734053717,8 jaar24,4%23,0%0,4%
Comines-Warneton5 postcodes72320,1 jaar19,2%19,2%0,5%
Courcelles4 postcodes1.39918,4 jaar17,7%25,2%1,0%
Dour737060817,2 jaar21,0%25,6%0,7%
Ecaussinnes2 postcodes57316,2 jaar18,4%26,0%0,5%
Ellezelles2 postcodes36717,9 jaar20,3%31,1%0,7%
Erquelinnes656039421,0 jaar21,5%22,4%0,4%
Estaimpuis2 postcodes54818,1 jaar18,1%24,8%0,5%
Estinnes712043418,9 jaar18,2%26,7%0,1%
Farciennes624036219,6 jaar24,3%23,3%0,8%
Fleurus5 postcodes1.42119,0 jaar15,9%25,6%0,7%
Flobecq788025117,3 jaar17,7%25,1%1,3%
Fontaine-l’Evêque3 postcodes79218,7 jaar18,6%25,1%0,6%
Frameries2 postcodes86419,3 jaar18,7%23,1%0,4%
Frasnes-lez-Anvaing3 postcodes87418,3 jaar18,3%28,4%0,4%
Froidchapelle3 postcodes24119,5 jaar22,2%22,3%0,2%
Gerpinnes4 postcodes1.05417,3 jaar15,1%25,2%0,7%
Ham-sur-Heure-Nalinnes61201.13916,4 jaar15,0%24,6%0,3%
Hensies2 postcodes27318,2 jaar19,9%28,1%0,8%
Honnelles738729318,0 jaar22,3%27,1%0,9%
Jurbise705070213,4 jaar13,2%28,2%0,8%
La Louvière2 postcodes3.55318,0 jaar18,7%21,5%0,6%
Le Roeulx707060416,7 jaar15,4%28,5%0,8%
Lens787024718,3 jaar16,5%27,8%0,6%
Les Bons Villers2 postcodes69515,0 jaar15,1%28,4%0,6%
Lessines6 postcodes79519,0 jaar23,4%28,0%0,6%
Leuze-en-Hainaut5 postcodes79419,4 jaar20,8%26,6%0,3%
Lobbes3 postcodes31217,7 jaar22,6%24,7%0,8%
Manage71701.07518,4 jaar19,3%23,9%0,6%
Merbes-le-Château656718318,1 jaar17,2%24,1%0,2%
Momignies6 postcodes21420,2 jaar18,2%24,5%1,2%
Mons13 postcodes6.13617,9 jaar20,0%21,3%0,4%
Mont-de-l’Enclus775022117,6 jaar10,8%36,1%1,3%
Montigny-le-Tilleul2 postcodes74416,9 jaar18,1%22,5%0,7%
Morlanwelz2 postcodes83518,6 jaar22,2%21,5%0,6%
Mouscron3 postcodes3.40518,2 jaar16,7%20,6%0,4%
Pecq3 postcodes39419,7 jaar19,0%23,0%0,4%
Péruwelz6 postcodes89719,9 jaar24,4%24,7%0,2%
Pont-à-Celles2 postcodes85515,2 jaar15,6%27,8%0,5%
Quaregnon739062917,5 jaar22,1%22,6%0,4%
Quévy2 postcodes49817,1 jaar19,6%25,0%0,8%
Quiévrain2 postcodes27816,6 jaar19,5%23,5%0,3%
Rumes3 postcodes19019,3 jaar22,4%23,1%0,2%
Saint-Ghislain5 postcodes1.31017,5 jaar18,1%24,4%0,4%
Seneffe2 postcodes1.13617,2 jaar13,0%25,2%0,6%
Silly2 postcodes1.71416,1 jaar17,0%26,5%0,8%
Sivry-Rance647026820,4 jaar28,4%27,0%0,5%
Soignies4 postcodes1.65217,7 jaar17,7%25,5%0,5%
Thuin6 postcodes1.06618,4 jaar19,6%21,7%0,6%
Tournai20 postcodes5.67419,3 jaar19,7%20,8%0,4%

Oorspronkelijke volgorde

Meer statistieken

Begrippen