Bedrijven in de gemeente Ath: cijfers uit de KBO
In de gemeente Ath, in de provincie Henegouwen, zijn 1.930 rechtspersonen en 3.977 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 18,5 jaar oud, en 20,8% heeft geen NACEBEL-code. Bij 1.019 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 20 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
Ath heet in het andere landsdeel ook Aat.
De cijfers van alle 10 postcodes van Ath zijn hier samengeteld.
1.930
rechtspersonen met maatschappelijk adres
3.977
vestigingen
18,5 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
362 (20,8%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
1.019 (25,6%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
20 (0,5%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Ath op de kaart van de provincie Henegouwen
Ath staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Ath te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 19,2–22,5
- 22,5–24,5
- 24,5–25,2
- 25,2–27,1
- 27,1–36,1
Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcodes in Ath
Ath heeft 10 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 7800 Ath | 978 | 19,6 jaar | 24,2% | 20,0% | 0,6% |
|---|---|---|---|---|---|
| 7801 Irchonwelz | 62 | 17,4 jaar | 34,5% | 22,4% | 0,9% |
| 7802 Ormeignies | 59 | 21,2 jaar | 29,8% | 31,2% | 0,7% |
| 7803 Ath / Bouvignies | 45 | 16,6 jaar | 26,7% | 24,2% | 0,0% |
| 7804 Ostiches | 92 | 12,9 jaar | 19,8% | 29,7% | 0,0% |
| 7810 Maffle | 60 | 22,6 jaar | 25,9% | 30,1% | 0,0% |
| 7811 Arbre | 25 | 12,0 jaar | 25,0% | 27,5% | 0,0% |
| 7812 Villers-Saint-Amand | 263 | 15,5 jaar | 12,8% | 33,9% | 0,5% |
| 7822 Meslin-l'Évêque | 326 | 18,8 jaar | 12,5% | 32,0% | 0,5% |
| 7823 Gibecq | 20 | 22,0 jaar | 20,0% | 22,9% | 2,1% |
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Ath?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1884.
- Jonger dan 1 jaar4,9% · 94
- 1 tot 5 jaar19,5% · 376
- 5 tot 10 jaar17,7% · 342
- 10 tot 20 jaar22,9% · 442
- 20 tot 50 jaar29,1% · 562
- 50 jaar of ouder5,9% · 114
Welke rechtsvormen zijn er in Ath?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV25,0% · 967
- BVBA2,4% · 93
- NV3,2% · 122
- vzw7,3% · 281
- VME4,5% · 175
- Coöperatieve vennootschap0,7% · 27
- Commanditaire vennootschap0,8% · 30
- VOF0,4% · 15
- Zonder rechtspersoonlijkheid1,3% · 50
- BTW-eenheid0,2% · 9
- Stichting0,1% · 4
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)1,3% · 51
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)52,8% · 2.040
Ath vergeleken met de provincie Henegouwen, het Waals Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Ath | 18,5 jaar | 20,8% | 25,6% | 0,5% |
| Provincie Henegouwen | 18,7 jaar | 19,5% | 23,4% | 0,6% |
| Waals Gewest | 18,2 jaar | 20,0% | 24,0% | 0,6% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Ath
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Ath?
In Ath staan 1.930 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 3.977 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Ath?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Ath 18,5 jaar oud (België: 17,5 jaar). 5,9% bestaat al 50 jaar of langer en 24,4% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Ath hebben geen NACEBEL-code?
362 van de 1.744 rechtspersonen in Ath (20,8%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Ath hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Ath hebben 1.019 van de 3.977 vestigingen (25,6%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Ath hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Ath hebben 20 van de 3.977 vestigingen (0,5%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Ath? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie Henegouwen
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie