Bedrijven in de gemeente Hensies: cijfers uit de KBO
In de gemeente Hensies, in de provincie Henegouwen, zijn 273 rechtspersonen en 633 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 18,2 jaar oud, en 19,9% heeft geen NACEBEL-code. Bij 178 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 5 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
De cijfers van alle 2 postcodes van Hensies zijn hier samengeteld.
273
rechtspersonen met maatschappelijk adres
633
vestigingen
18,2 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
53 (19,9%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
178 (28,1%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
5 (0,8%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Hensies op de kaart van de provincie Henegouwen
Hensies staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Hensies te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 19,2–22,5
- 22,5–24,5
- 24,5–25,2
- 25,2–27,1
- 27,1–36,1
Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcodes in Hensies
Hensies heeft 2 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 7350 Montrœul-sur-Haine | 271 | 17,9 jaar | 19,3% | 28,1% | 0,8% |
|---|---|---|---|---|---|
| 7381 Hensies | 2 | 56,2 jaar | 100,0% | 0,0% | 0,0% |
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Hensies?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1928.
- Jonger dan 1 jaar8,4% · 23
- 1 tot 5 jaar21,6% · 59
- 5 tot 10 jaar15,8% · 43
- 10 tot 20 jaar20,5% · 56
- 20 tot 50 jaar26,4% · 72
- 50 jaar of ouder7,3% · 20
Welke rechtsvormen zijn er in Hensies?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV22,4% · 144
- BVBA2,6% · 17
- NV2,2% · 14
- vzw6,8% · 44
- VME0,9% · 6
- Coöperatieve vennootschap0,5% · 3
- Commanditaire vennootschap1,1% · 7
- VOF0,2% · 1
- Zonder rechtspersoonlijkheid0,9% · 6
- BTW-eenheid0,2% · 1
- Stichting0,2% · 1
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)2,3% · 15
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)59,8% · 385
Hensies vergeleken met de provincie Henegouwen, het Waals Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Hensies | 18,2 jaar | 19,9% | 28,1% | 0,8% |
| Provincie Henegouwen | 18,7 jaar | 19,5% | 23,4% | 0,6% |
| Waals Gewest | 18,2 jaar | 20,0% | 24,0% | 0,6% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Hensies
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Hensies?
In Hensies staan 273 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 633 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Hensies?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Hensies 18,2 jaar oud (België: 17,5 jaar). 7,3% bestaat al 50 jaar of langer en 30,0% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Hensies hebben geen NACEBEL-code?
53 van de 266 rechtspersonen in Hensies (19,9%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Hensies hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Hensies hebben 178 van de 633 vestigingen (28,1%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Hensies hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Hensies hebben 5 van de 633 vestigingen (0,8%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Hensies? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie Henegouwen
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie