Bedrijven in de gemeente Hensies: cijfers uit de KBO

In de gemeente Hensies, in de provincie Henegouwen, zijn 273 rechtspersonen en 633 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 18,2 jaar oud, en 19,9% heeft geen NACEBEL-code. Bij 178 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 5 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle 2 postcodes van Hensies zijn hier samengeteld.

273

rechtspersonen met maatschappelijk adres

633

vestigingen

18,2 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

53 (19,9%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

178 (28,1%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

5 (0,8%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Hensies op de kaart van de provincie Henegouwen

Hensies staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Hensies te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 19,2–22,5
  2. 22,5–24,5
  3. 24,5–25,2
  4. 25,2–27,1
  5. 27,1–36,1

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcodes in Hensies

Hensies heeft 2 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcodes in Hensies
7350 Montrœul-sur-Haine27117,9 jaar19,3%28,1%0,8%
7381 Hensies256,2 jaar100,0%0,0%0,0%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Hensies?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1928.

  1. Jonger dan 1 jaar8,4% · 23
  2. 1 tot 5 jaar21,6% · 59
  3. 5 tot 10 jaar15,8% · 43
  4. 10 tot 20 jaar20,5% · 56
  5. 20 tot 50 jaar26,4% · 72
  6. 50 jaar of ouder7,3% · 20

Welke rechtsvormen zijn er in Hensies?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV22,4% · 144
  2. BVBA2,6% · 17
  3. NV2,2% · 14
  4. vzw6,8% · 44
  5. VME0,9% · 6
  6. Coöperatieve vennootschap0,5% · 3
  7. Commanditaire vennootschap1,1% · 7
  8. VOF0,2% · 1
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid0,9% · 6
  10. BTW-eenheid0,2% · 1
  11. Stichting0,2% · 1
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)2,3% · 15
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)59,8% · 385

Hensies vergeleken met de provincie Henegouwen, het Waals Gewest en België

Hensies vergeleken met de provincie Henegouwen, het Waals Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Hensies18,2 jaar19,9%28,1%0,8%
Provincie Henegouwen18,7 jaar19,5%23,4%0,6%
Waals Gewest18,2 jaar20,0%24,0%0,6%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Hensies

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Hensies?

In Hensies staan 273 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 633 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Hensies?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Hensies 18,2 jaar oud (België: 17,5 jaar). 7,3% bestaat al 50 jaar of langer en 30,0% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Hensies hebben geen NACEBEL-code?

53 van de 266 rechtspersonen in Hensies (19,9%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Hensies hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Hensies hebben 178 van de 633 vestigingen (28,1%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Hensies hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Hensies hebben 5 van de 633 vestigingen (0,8%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Hensies? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Henegouwen

Meer statistieken

Begrippen